Instafeed

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

© 2018 by Electric Bikers CZ

Sep 7, 2018

Podělte se o své tipy na výlety

6 comments

Edited: Oct 3, 2018

Přidávejte fotky, mapy, zážitky...

Oct 3, 2018Edited: Oct 3, 2018

Hledáte testovací polygon? Doporučuji tyto:

  1. Dobříš směr Raketová základna Klondajk - V místních cykloshopech mají občas půjčovací akce na elektrokola. Já jsem jel horáky Bosch CX, Active, Yamahu a Bafang 350W. Jedno z toho byl FAT. Je tam ideální terén na testování, od pohodových asfaltek po vymletý koryta.

  2. Kladno - Buštěhradská halda. Klidná asfaltka okolo, různé materiály na vrchu, stoupání od pohodové rovinky po extrémní sklony. BONUS LEVEL: projeďte si rovnou betonku v Poldovce a zadní cestu přes most do huti Koněv, maximální možnou rychlostí. Pokud budete mít při této jízdě defekt, vaše pláště jsou šlupky od banánu a zasloužíte lepší. Smartsamy Plus a trekovej 5mm silnej protiprůraz mám vyzkoušené, vydržely.

  3. Běštínský kopecpolygon v Brdech - Chcete testovat dlouhou trasu do strmého kopce a když něco rupne, na pohodu sjet dolů samospádem nebo tahat bajk z kopce? Zajeďte si do běštína v Brdech, a dejte cestu po asfaltkách k radaru ŘLP nebo na Plešivec. Přes Hostomice je dobrý okruh na Babu, radar a dolů do Běštína, co má asi 10km a dá vašemu pohonu zabrat. I motokola mají problém. K dispozici i extrémní terén, kořeny, šutry, štěrk, jámy, hupy, bahno, tady je prostě všechno, s extrémním stoupáním jako bonus. Pro maximální vzdálenost dejte trasu do Čenkova a okruhem zpátky, užijete si kopců vrchovatě.

  4. Unhošť - Loděnice (Beroun) údolím, nebo taky Hřebenka a dál. Tohle údolí má naprosto nádherná místa, ale rozhodně vám to nedá zadarmo: Můstky, brody, vysoká tráva a měkká zem, bahno, štěrk, kořeny, strmé výjezdy, kde je člověk nečeká a nestačí řadit. Zkuste i údolí Hřebenka, Poteplí, Bezděkov, ale to projeté nemám a podle absence značených cest to bude extrémní terén nebo velké zajížďky. Pokud to stočíte do chatové oblasti směr Libečov, tak supertenké cestičky a vaklavé můstky >3m dlouhé, a nakonec ultrakrpál mezi chatama a stromama nahoru, oddech po rovině a pak, pokud jste zaparkovali v Unhošti, tak musíte dát serpentýny dolů a nahoru, s mega stoupáním.

Tyto terény vyzkoušeny na peklostroji na fotce a před tím na motokole. Motor slabý, ale pomůže, těžiště blbě, a baterka dělá drahoty, takže šetření energií jako na potápějící-se ponorce. Motor většinou asist 1, smrt v očích, řízení výkonu příšlapu na jmenovitou bolest nebo až co to dá. Chce to dobrou helmu, terén vás z toho shodí mnohokrát.

 

Toto je zkušenost z pohledu 120kg mašinisty na šrotu. Jezdci se zkušenostmi trailhuntera s vahou 70kg a střeďákama s baterkou v rámu se mi vysmějou.

 

Jeden dobrý kamarád by řekl: "Pošlete to tam na plnej, ono si to přebere."

 

Oct 3, 2018

Ahoj, do Brd jezdím . .od zámku..na Skalku a pak po hřebenu na Stožec a pak po žlutý na kraj Dobříše . .ve Stožci je taky nějaká raketová základna ne? Chtěl bych se tam mrknout . .ale sám se bojím :-) Hele je jedno na čem jedeš . .důležitý je, že tě to baví ..a o tom to je . .:-)

Oct 3, 2018

@Jakub Stožec, to je ono, je tam raketová základna klondajk. Cesty od pohodových asfaltek přes celkem dobré štěrkové i pro mototreka po absolutní extrém, kdy jsem jel vymletou pěšinou s 10-20cm korytem, jen nevim, kde přesně je, jen vim, že od Dobříše nahoru zhruba směr základna. Tu jsem jel na pučeným E-FATu a stejně jsem měl pořádný strach, abych se nevymlel. Jestli chvilku počkáš, tak buď udělám držák na druhou baterku na MountfieldMacgyvera abych tam vůbec dojel, nebo později ukuchtim kolo s cyclone 3000W středovým pohonem, baterii někde levně seženu a můžeme to dát na pohodu, i když pohon budu používat jen v nejvvětších kopcích. Baterka je pro mě totiž největší darda, takže musim mít minimální, co nakrmí motor. alespoň budu nabírat fyzičku, protože šetřit elektrikou prostě musim :-D Těch 120kg mám sice pořád, ale zjišťuju, že po projetí těchto nesmyslů mám víc a víc síly a nechávám zařazené větší a větší převody. Ještě musim zapracovat na výdrži, musim prokládat příšlap a čistý motor, po delším příšlapu i mírném mě bolí nohy.

Oct 4, 2018

@hypermax Jo můžeme vyrazit na jaře. Budu rád když mě tam někdo protáhne. Ještě mám v plánu vyrazit dál k Příbrami a projet tu zadní část - která je nově otevřená. Co? :-)

Load more replies
Oct 25, 2018Edited: Oct 25, 2018

Křivoklátsko rozhledna Máminka na Krušné Hoře

Máminka

 

 

 

 

Oct 25, 2018

Rozhledna Děd nad Berounem

Děd