top of page

Druhý kemp je za námi...

Víte jak se někdy stává, že druhý díl nějakého filmu není tak dobrý jako díl první? Doufám, že se nám to vyhnulo a naopak jsme úspěšně vyvrátili tohle dogma. Podle ohlasu účastníků EBC2, myslím, že se to povedlo.

Máme za sebou druhý kemp pro e-bikery. Ojedinělá akce v ČR, která má spojovat stejně "postižené" kolegy, tentokrát zavítala do Moravského krasu. Nádherného prostředí prošpikovaného jeskyněmi, přírodními krásami a také pohostinnými lidmi.

Přípravy

O lokalitě jsem měl jasno hned po skončení prvního kempu. Je tam nádherně. Členitá krajina a traily v Jedovnici skýtaly spoustu možností, jak vytvořit dvoudenní program kempu. Ani jsem nevěděl jaké mám štěstí, že jeden z účastníků EBC1 Ríša bydlí přímo v epicentru krasu. S Luďkem (další člen realizačního týmu pozn red.) jsme tedy začali spřádat plány "dvojky". Richard mě začal zásobovat nápady a EBC 2 se začal pomalu, ale jistě rodit.

Aby se dal vůbec stanovit termín konaní akce, je nejdříve nutné sehnat ubytování. To jsme nakonec našli v exkluzivním kempu

. Mají tam chatky s vlastním sociálním zařízením a podlahovým vytápěním (a že bylo některým dost horko) :-).

Další důležitý aspekt takové akce je jídlo. Není nic horšího než pětadvacet hladových lidí :-). Tenhle palčivý moment jsme vyřešili vlastně hned. Na Ríšovo doporučení jsme navštívili

a bylo jasno. Martin, který restauraci provozuje jako koníčka, nám vyšel ve všem vstříc. Jídlo tedy bylo velkou jistotou hned od začátku.

Už víme kde a teď bylo důležité taky co. Nabízí se samozřejmě trailování v Jedovnici, ale na první den kempu jsme si připravili něco speciálního. "Tajný závod" dvojic. Richard vybral trasu, kterou jsme několikrát v létě otestovali a zároveň jsme vymýšleli záludné úkoly :-)

Na druhý den jsme měli v kapse již zmíněné traily. Singltreil Moravský kras je perfektní místo s fajn zázemím. Vyšli nám vstříc a tak jsme mohli ve spolupráci s naším partnerem

neděli okořenit testováním nových e-biků Specialized Turbo Levo 2020.

Kemp na druhou

Sraz byl domluvený v pátek v kempu Baldovec. Cesta po D1 je teď dost šílená, a tak se účastníci trousili cca od pěti až do desíti večer. Večeře byla od sedmi na terase místní restaurace. Musím říct, že vše klaplo, jídlo a obsluha byla perfektní. Zároveň došlo na krátké přivítání a briefing k sobotnímu závodu. Pak jsme losovali dvojice, které spolu budou závodit. Každý si dal pár piv na dobrou noc a šlo se spát... ráno je přeci závod :-D

Snídaně byla už od půl osmé a bylo vidět, že to všichni vzali zodpovědně :-) Luděk měl na starost starty závodníků a já s Ríšou jsme se vydali na trasu kontrolovat stav fáborků a připravených úkolů. Všichni jsme se pak sešli v cíli závodu tedy u Martina v restauraci :-)

Trasa závodu měřila cca 40 km a skládala se ze dvou částí. Měli jsme připravené 2 varianty a nakonec zvolili mokrou bez lesní "kořenovky" (Bohužel před závodem pršelo a nebylo by to úplně bezpečné). První část z Baldovce do Sloupu byla mírně kopcovitá s kombinací lesních cest a různých povrchů. Druhá část vedla srdcem krasu Pustým žlebem, pokračovala výjezdem k hornímu můstku Macochy a pak po vršku přes Koňský spád zpět směr Šošuvka a Holštějn. Na závodníky na trase čekalo 9 různých úkolů. Od hledání schovaného vzkazu s poselstvím "všem e-bikerům" na Vlčí skále přes průzkum jeskyně a hledání předmětu, který do jeskyně nepatří (zásuvka) nebo výstup na zříceninu hradu Holštejn. Každý si závod užil po svém. Někdo jel co to dalo a někdo se zase kochal a stihl cestou třeba kávu na Macoše :-)

Bylo kolem půl dvanácté kdy jsme si s Luďkem říkali, že máme ještě spoustu času, než

první dvojice dorazí. No opak byl pravdou a za chvilku se přiřítily první 2 dvojice :-) Odevzdaly vyplněné úkoly a šli se občerstvit. Postupně dorazili všichni závodníci. Všichni a hlavně v celku. Při vydatném obědě si všichni sdíleli své zážitky z trati a užívali si atmosféru Martinovy vinotéky.

Po krátkém odpočinku jsme se společně vydali zpět do kempu (cca 2 km) abychom vyhlásili vítěze "tajného závodu" a předali ceny od našich partnerů. Pro každého závodníka byl připravený "zahradnický starter pack", snad kdyby si to někdo s e-bikem rozmyslel a chtěl se stát zahradníkem :-). Dále všichni dostali časopisy Electric Bike Action od našeho stejnojmenného mediálního partnera a také pár samolepek Electric Bikers. No a první tři dvojice pak vyhráli drobnosti od Velocentrum Voleský.

Po slavnostní chvilce následoval workshop od mistra bikera Ondry Šenka, který byl od rána se závodníky na trati a natáčel záznam z naší akce (naleznete níže). Na krásném travnatém hřišti jsme měli dost prostoru na bezpečné "blbnutí" na e-bicích.

Všichni jsme si zkoušeli jak držet správně rovnováhu, nebo jak skočit legendární bunny hop :-)

Po Ondrově workshopu následoval přejezd zase zpátky do Holštejna do restaurace k Martinovi. Tentokrát si pro nás připravil punkevního pstruha, ale hlavně ochutnávku skvělých moravských vín :-) Ochutnávka byla velmi vydatná a noční cesta zpět do kempu byla opravdu plná zážitků :-)

Neděle

Na nedělní program jsem se museli přesunout do Jedovnice. Čekalo na nás testování horkých novinek v podobě zbrusu nových elektrokol Specialized Turbo Levo 2020.

Po perné noci a burčákové party na osmičce :-) se účastníci postupně během rána až dopoledne objevovali na připraveném stánku Velocentra. Testování bylo výhradně pro účastníky EBC2, a tak si všichni postupně mohli vyzkoušet nové Spešly na jedovnických trailech. Počasí nám v neděli přálo, a tak se z toho vyklubal celkem povedený session :-)

The end...

Jaké to tedy bylo?

Za mě musím řict, že super. Sešla se opět skvělá parta bikerů. Věřím, že si to každý užil a přišel si na své. Někdo závodil na plné pecky, někdo se kochal krásami Moravského krasu.

Viděl jsem skvělou partu lidí, kteří mají stejný zájem a hlavně si to přijeli užít. Všichni táhli za jeden provaz a když bylo potřeba jakkoliv pomoc tak si všichni pomáhali. Díky za to! Ty dva dny utekly jako voda. Nejraději bych tam byl týden :-) Moravský kras je nádherný a věřím, že se tam zase někdy vrátíme.

Chtěl bych poděkovat i spoluorganizátorům Luďkovi a Richardovi. Bez jejich pomoci by kemp nešlo uspořádat. Desítky hodin příprav, stovky km na trase, :-) ale myslím, že i celou přípravu kempu jsme si náramně užili.

Děkuji i našim partnerům Velocentrum Voleský, Electric Bike & Action a AGRO CS a Adamovi Čadovi za fotky.

A hlavně velký dík všem účastníkům Electric Bikers Campu 2 :-)

Kuba

PS: už spřádáme plány na EBC 3 :-) tak stay tuned! tady nebo hlavně ve skupině na facebooku

zde

 

Video

Galerie

351 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page