Vyhledat
  • Jakub

Recenze - Evoc FR Trail Unlimited

Aktualizace: 17. říj 2018

Na batohy Evoc jsem narazil víceméně náhodou na německém fóru, kde představovali novinku FR Trail E - RIDE, batoh určený pro elektrokola s úložným prostorem pro baterie. Z nabídky mě ihned zaujal FR Trail Unlimited. Hlavně velká dávka praktičnosti, větší úložný prostor a jako bonus chránič páteře a to vše v kvalitním provedení a hezkém designu.

EVOC FR Trail Unlimited

Batohy Evoc, pokud mají chrániče zad, vyrábějí se ve třech velikostech dle délky zad  (S, M, XL). Já sám jsem pořídil velikost XL. A to né z důvodu, že bych byl Frankie dlouhán, ale proto, že jsem trochu prostorově výraznější. Ve velikosti M mě spodní elastický pás dost škrtil. Takže pokud máte tenhle problém, správnou velikost si raději vyzkoušejte přímo v obchodě. On je ten elastický pás super při jízdě z kopce, batoh drží pevně na zádech a je určený pro lepší fixaci chrániče zad k tělu. Nepříjemný je ale při jízdě do kopce ... no vlastně normální i jízdě. Tedy pokud nevážíte 40 kg i s peněženkou plnou drobáků.

EVOC FR Trail Unlimited

Zpět k báglu. Ten je opravdu velmi organizovaný. Tolik kapes nemá ani obchodník s digitálkama z Polského Těšína. Vše úhledně uklidíte a je to hned dostupné. Všechny kapsy se dají plně otevřít a vy tudíž vidíte celý obsah a nemusíte naslepo šátrat v útrobách batohu. Holt německý inženýring se pozná :-) Úložný prostor ve velikosti XL je 22 litrů. Což mi přijde dostatečné i na delší vyjížďky. Vozím s sebou vše potřebné a nic mě nezaskočí, doufám :-)

EVOC FR Trail Unlimited

Popis kapes je opravdu velký a tak to zkusím vzít trochu hopem... Nejzadnější kapsa slouží k umístění plátu chrániče zad LiteShield, který lze v případě potřeby vyjmout. V té samé kapse je prostor pro pitný vak (až 3L), kupuje se zvlášť za cca 800 Kč. Je skvěle vymyšlený a perfektně se čistí. Hadice jde vyjmout přes rychlospojku a celý vak obrátit naruby, a v případě potřeby důkladně vyčistit. Následuje hlavní komora, která je opravdu obrovská, v horní části je síťka se zipem, já do ní strkám třeba peněženku.


EVOC FR Trail Unlimited

V přední části je již zmiňovaný organizér, který je fantastický a vše máte vždy po ruce. Z boku batohu jsou další kapsy, třeba na gely a další drobotinu. Na vrchu je kapsa na brýle s měkkou tkaninou. Za zmínku ještě stojí kapsa

s popruhy pro uchycení přilby. Ta je perfektní a využívám ji dost často. Když chcete mít volné ruce, stačí vycvaknout dvě spojky a přilba je hned uložená. Ve spodní části je schovaná pláštěnka a popruhy pro uchycení např. chráničů na kolena.


Do batohu se mi vejde vše, co na cestách potřebuju. Jezdím vždy na jednodenní výlety a na to je to ideální i s nějakou rezervou.

Co v něm vozím? Mám v něm dost krámů, které nikdy nevyndavám...trochu konkuruju některým dámám a jejich nacpaným kabelkám :-) Poctivě jsem to prohlídnul a vysypal na stůl....


Obsah: Pitný vak, igelitka s náhradníma ponožkama a dresem, hardshellová bunda, těžký zámek Abus, někdy nabíječka na kolo, multiklíč, leatherman, pumpička, náhradní duše, lepení, spojka řetězu, náhradní patka, montpáky, nějaký gely, jelení lůj, toaleťák a ibalgin :-)Suma sumárum: Větší batoh s chráničem zad. Excelentní zpracování. Hodně organizovaných kapes.

Chránič zad, který lze vyjmout. Celkový objem: 22 L (velikost XL)

Pitný vak: 3L Cena cca 4700 Kč (5/2018)


Plusy: Mínusy:+ velmi kvalitní zpracování - pro někoho cena + pitný vak, možnost čištění - horší odvětrání zad + přístup do kapes v porovnání s Camelbak + chránič zad + organizér - hodně kapes

#evoc #evocsport #batoh #blog #recenze #electricbikers

226 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Instafeed

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

© 2018 by Electric Bikers CZ