top of page

Zpátky do pedálů a tak trochu do dětství...

Píše se srpen 2015 a já opravdu vážně uvažuji, že začnu konečně něco dělat! Válení na gauči je sice pohodlnější, ale hmotnost rostla jak státní dluh Řecka. Tak už nebyl čas dál ztrácet čas. Jako dítě jsem samozřejmě kola měl a byl to po mě jediný dopravní prostředek. Bohužel s pubertou přišla chuť na motorku (Simson), následně na silnější stroje a ve finále jsem skončil v autě. Na diskotéky se jezdí lépe ve voze než na kole, to dá přeci rozum :-) Zpět ke kolu.Naštěstí se mi doma povalovalo pár katalogů s kolama z dob minulých. Strategické umístění katalogů na toaletu mělo skvělý efekt, všechny modely jsem za ty roky měl opravdu nastudované, možná líp než samotný prodavač. Ále... zpátky k tématu..Nejvíc se mi líbila značka TREK, hlavně design kol a i filozofie značky.Chtěl jsem celopéro, allmountain, zdvihy přes 100mm, 29 kola a ne nějak extravagantní design. Tak jsem si vybral řadu Fuel EX. Začínal jsem u Fuel Ex 5 až nakonec objednal Fuel Ex 8. Zlatý střed. (osazení kola zde)


Trek Fuel EX 8
Trek Fuel EX 8


A začali se dít věci.

Konečně nadešel den "D". Po třech dnech čekání jsem si ho konečně přivezl. Ještě jsem vzal Skye SL hardtaila pro manželku . .no jinak by mi to doma asi neprošlo :-) Hned jsem se domluvil se sousedem, že nás protáhne po okolí. Protože za 3 roky co tu žijeme, jsme znali jen příjezdovou cestu a naší ulici. Tak jsme konečně vyrazili... řeknu vám že to je docela fuška. . i po rovince . .Po 4 kilometrech jsem konečně dojeli do hospody Na Hřišti, já s pocitem absolvování jedné z horských etap na Tour de France. Ale i plný zážitků. Zjistil jsem, že je tu spousta zajímavých věcí...třeba hřiště, rybník, hospoda.


Dovolená s kolem poprvé! Hned na druhý den jsme vyráželi na naší obvyklou dovolenou na Lipno. Moc jsem se těšil, že trochu zvýším scóre na tachometru ze 4 třeba na 10 kilometrů. :-) Né, teď vážně, kolem Lipna se dá jezdit skvěle. Začátečník se nemusí pouštět hned do nějakých velkých dobrodružství a dá se využít cyklostezka podél Lipna.


To byly i moje první kilometry, nejdříve na hráz a zpátky, druhý den pár kilometrů za hráz a další den až na Výtoň, přívozem do Frymburku a zpátky po stezce až do Lipna. Pátý den jsme vytáhli kola lanovkou na Kramolín a pokračovali po stezce na Kaliště a dále pak na Martu a do Frymburku. Přiznám se, že na mapě to vypadá celkem v poho, ale vzhledem k mé fyzičce to nebyla úplně dobře zvolená trasa. Po supr jízdě na lanovce a sešupu na úvodní rozcestí to vypadalo na brnkačku, ale od té chvíle se vlastně stoupá až na Kaliště. Po pár stovkách metrů tlačení začli lítat prdele jak vlaštovky před deštěm, manželka hrozila rozvodem a já měl asi osm náběhu na infartk, ale nakonec jsme to dali. Na Martě je krásný výhled nejen na Frymburk, ale na celé širé okolí a ještě jsme se zapsali do návštěvní knížky. Za to ta námaha určitě stála...


Co mě nadchlo, ale nejvíc je to, že opět cítím vůni lesu jako v dětství. Dalo mi to zase příležitost a důvod se vracet a vychutnávat si krásy naší přírody...kolo je prostě super! Příště se s vámi podělím zase o nějaké zážitky z výletů na kole. Tak zase příště :-) Kuba80 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page